Duben 2009

MVP České Budějovice 25.4.2009

26. dubna 2009 v 13:25 Aktuality
Včera jsme se zúčastnili MVP v Českých Budějovicích. Počasí bylo nádherné a nejen to. Obě moje holky mi udělaly obrovskou radost, neboť se staly vítězkami ve svých třídách.
Audrey Lady Dorotte získala V CAJC a na konec i titul Nejlepší mladý. Paní rozhodčí zaujala její krásná hlava, úžasný pohyb a celkově ušlechtilá postava.
Czudla Stříbrný permoník získala V CAC CACIB. U Barunky byla oceněna milá povaha, hezká hlava a celkově vyrovnaný rámec těla. Obě holky byly pochváleny za velice hezkou prezentaci.
Před výstavou.
Třída mladých, feny: Adéla, Amélie, Audrey. (Chs.Lady Dorotte)

Vpředu Adéla, uprostřed Amélie, vzadu Audrey ve výstavním postoji.
Výstavní postoj 2.
Dorotka dostává CAJC.
Nastupuje Barunka (Czudla Stříbrný permoník) ,běží jako první
Barunka v postoji a získává V CAC CACIB.
Závěrem vítězové tříd.
Moje zlatíčka.
Více fotek v Galerii

Bernský honič

13. dubna 2009 v 14:49 Úvod

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Bardotte


V naší chovatelské stanici, která byla založena roku 2009 se věnujeme rodinnému chovu Švýcarských honičů a to varietám- Bernský a Švycký honič.

Jak to vše začalo?
Vždy jsem obdivovala lovecká plemena a zvlášť ta ,,ušatá". Jednoho dne při listováním v kynologickém časopise jsem narazila na článek o Bernském honiči s několika fotografiemi. Okamžitě bylo rozhodnuto, ale musela jsem si ještě nějaký čas počkat, než se na mne usmálo štěstí a v CHs Stříbrný permoník se narodila naše Barunka (Czudla Stříbrný permoník). V srpnu roku 2007 jsme si tedy přivezli naší první fenku Bernského honiče. Pro její roztomilou povahu jsme se po půl roce rozhodli pořídit jí i nám další kamarádku. V té době se akorát narodila štěňátka v CHs Lady Dorotte, odkud pochází naše Dorotka (Audrey Lady Dorotte). Z Dorotky vyrostla nádherná fenka, dnes již s mimořádnou výstavní kariérou (Mezinárodní výstavní šampion C.I.E., Top Dog 2010 5.místo VI.skupina FCI, atd...) Rok se s rokem sešel a já začala pokukovat po honiči švyckém, se kterým jsem se poprvé seznámila na klubové výstavě. Netrvalo dlouho a v srpnu 2009 k nám přicestovala ze Švýcarska Terezka (Amarena des gorges de la Lizerne)
I když jde o lovecké plemeno, naše rodina jej vnímá především jako báječného kamaráda s přátelskou povahou, bezmezně milujícího svého pána.

Chovám tyto ušlechtilé psy s velkou láskou, pro radost jež nám holky každý den dávají, pro jejich melancholický pohled, se kterým vždy dosáhnou svého, pro jejich dlouhé, sametově hebké uši a především pro jejich dobré srdce, milující tolik nás lidi.

Mnozí z nás, kdo si toto úžasné plemeno pořídil, nezůstal u jednoho, dnes už i já vím proč......

.

Veselé Velikonoce

13. dubna 2009 v 14:46 Aktuality

Veselé Velikonoce přeje Barunka a Dorotka.

Bára pozoruje dění kolem sebe.

Na návštěvu přijela sestra s dětmi a tak bylo opravdu živo. Z návštěvy měla největší radost Dorotka. Dětem byla neustále za zády, občas taky na ,,zádech".
Oko šílencovo...
Copak pes žere čokoládu....
...pes možná ne, ale Dorotce by to problém asi nedělalo.


Bára připravuje podloží pro bazén.