Bernský honič

13. dubna 2009 v 14:49 |  Úvod

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Bardotte


V naší chovatelské stanici, která byla založena roku 2009 se věnujeme rodinnému chovu Švýcarských honičů a to varietám- Bernský a Švycký honič.

Jak to vše začalo?
Vždy jsem obdivovala lovecká plemena a zvlášť ta ,,ušatá". Jednoho dne při listováním v kynologickém časopise jsem narazila na článek o Bernském honiči s několika fotografiemi. Okamžitě bylo rozhodnuto, ale musela jsem si ještě nějaký čas počkat, než se na mne usmálo štěstí a v CHs Stříbrný permoník se narodila naše Barunka (Czudla Stříbrný permoník). V srpnu roku 2007 jsme si tedy přivezli naší první fenku Bernského honiče. Pro její roztomilou povahu jsme se po půl roce rozhodli pořídit jí i nám další kamarádku. V té době se akorát narodila štěňátka v CHs Lady Dorotte, odkud pochází naše Dorotka (Audrey Lady Dorotte). Z Dorotky vyrostla nádherná fenka, dnes již s mimořádnou výstavní kariérou (Mezinárodní výstavní šampion C.I.E., Top Dog 2010 5.místo VI.skupina FCI, atd...) Rok se s rokem sešel a já začala pokukovat po honiči švyckém, se kterým jsem se poprvé seznámila na klubové výstavě. Netrvalo dlouho a v srpnu 2009 k nám přicestovala ze Švýcarska Terezka (Amarena des gorges de la Lizerne)
I když jde o lovecké plemeno, naše rodina jej vnímá především jako báječného kamaráda s přátelskou povahou, bezmezně milujícího svého pána.

Chovám tyto ušlechtilé psy s velkou láskou, pro radost jež nám holky každý den dávají, pro jejich melancholický pohled, se kterým vždy dosáhnou svého, pro jejich dlouhé, sametově hebké uši a především pro jejich dobré srdce, milující tolik nás lidi.

Mnozí z nás, kdo si toto úžasné plemeno pořídil, nezůstal u jednoho, dnes už i já vím proč......

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama