Honiči nehonící-výcvikový den Nové Dvory

6. září 2009 v 15:26
Hned v úvodu by se dalo také napsat, jak jsem procitla ze svých naivních představ, přimět dvě Bernské honičky po dvouletém rozmazlování naučit lovit. Již měsíc a půl se naše holky pětkrat v týdnu připravují na složení barvařských zkoušek honičů. Během čtrnácti dní se naučily velmi slušně dvě disciplíny, a to odložení a vodění na řemeni. Disciplíny jež nemají s lovem moc společného, jde spíše o poslušnost. Avšak moment, kdy měly projevit zájem o divokou, byl vždy slabý. Proto jsme se zúčastnili výcvikového dne, abychom věděli jak na tom holky jsou. A musím říct, že víc než bledě. Po vypuštění do lesa s cílem najít prase holky stály, jako přikované a bez nás neudělaly ani krok, natož aby se obtěžovaly najít jakousi mrtvolku prasete. To samé se dělo na stopě ,,přeci nepoletí za něčím co jim vůbec nevoní, když mají doma tolik dobrot". K praseti jsme museli jít s nimi a tam se tvářily, že se na to nemůžou ani podívat. Po pár vteřinách nabraly směr zpátky k ostatním účastníkům, kde bylo zaparkované čísi auto a dožadovaly se vstupu do něj s úmyslem ujíždět směr domov. Myslím, že obecenstvo z našich výkonů bylo celkem pobavené. Uvědomila jsem si, že je to ode mne asi nerozum, když pes žije dva roky v bytě a účastní se veškerého rodinného dění, je rozmazlován, aby začal lovit. Vždyť jsem z nich chtěla mít rodinné pesany a ne lovce utíkače. Záměrně jsem jejich lovecké pudy potlačila, tím že jsem jim možnost k lovu nedávala. Naše holky jsou příkladem toho, že i lovecké plemeno může být skvělým rodinným psem.
Ti kdož v budoucnu zamýšlí lovecké zkoušky složit, by měli pejska připravovat od mládí. Zkoušky jsem chtěla složit z jednoho prostého důvodu, a to z toho že se v budoucnu mohly naše holky stát českými či mezinárodními šampiony, což je podmíněno těmito zkouškami. Vzhledem k jejich úspěšné výstavní kariéře by to byly cíle reálné.
Barunka a Dorotka z lesa a zvěře nadšené nejsou a pro mě je nejdůleitější když jsou šťastné. Nechci zatím nic definitvně uzavírat, ale zřejmě tento výcvik přerušíme a budeme si zase beztarostně užívat toho psího života.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama