Únor 2010

24.února 2010

24. února 2010 v 15:00 Aktuality
Je to již 12 dní, co jsme byli s Barunkou za Aronkem. Po večerech čtu ,,moudré" knihy o březosti, porodech atd. Mám-li pozorovat jakési změny, tak snad to že je Barča pohodlnější a vždy mezi sedmou a devátou večer si vyžaduje neustálou pozornost, tím že na nás upřeně kouká, podivně mručí a chce abychom z ní oči nespustili. Jakmile odvrátíme od jejího veličenstva zrak, důrazně nám připomene o koho nyní kráčí.
Barča zimu nesnáší, proto jsem jí dnes vzala na obchůzku do skleníku, kde je teplo, sucho a téměř jaro. Dorotka s Terezkou mezitím kontrolovaly, kolik sněhu na zahradě roztálo.
Barunka na exkurzi
Terezka vyhlíží jaro nebo nějakého opeřence
Dorotka u tajícího jezírka

13.2.2010-Krytí s nádechem valentýské atmosféry

14. února 2010 v 11:25 Aktuality
Včera nastal náš velký den a my se vydali s Barunkou za Aronkem. Byla to má první zkušenost s krytím a tak jsem požádala o pomoc kamarádku Báru Dančovou (Aronek je štěňátko z jejího vrhu A). Její přítomnost jak se ukázalo byla neocenitelná, neboť dovedla navodit naprosto pohodovou atmosféru, což vyústilo v úspěšnost celé akce. Pro Barunku i Aronka to byla jejich premiéra. Z jejich nezkušenosti jsme měli trochu obavy, ale ty se ukázaly jako liché. Byl to ten správný den. Přes hodinu dováděli venku ve sněhu a poté jsme se přesunuli do domu, kde krátce na to proběhlo krytí pěkně v teple. Aron vše zvládl sám jen při svázání, které trvalo 13 minut, jsme je přidržovali aby si snad neublížili.
Nyní nezbývá než čekat, na kolik bylo krytí úspěšné.

Závěrem: Když jsme si pořizovali Barunku, neměla jsem v úmyslu chodit na výstavy a ani chovat. Během krátké doby jsem však poznala pár skvělých přátel (chovatelů bernských honičů), kteří mně pomáhali a podporovali. Díky nim dnes chovám toto neobyčejné plemeno a přeji si, aby naše štěňátka rozdávala tolik radosti, jako ty naše holky ušatý denně poskytují nám.


Aronek s Barunkou před krytím.
Co dodat...Povedený páreček.

Dorotka-2.narozeniny

14. února 2010 v 11:23 Aktuality
Dorotka dnes slaví své druhé narozeniny a zároveň přejeme vše nejlepší všem jejím sourozencům.Štěňátka aktuálně

2. února 2010 v 9:35 Aktuality
Dne 2.2.2010 začala Barunka hárat. V nejbližších dnech nás tedy čeká návštěva veterinární kliniky, kde by měli stanovit nejvhodnější den ke krytí. Za ženichem se s největší pravděpodobností vydáme ke konci příštího týdne.