Březen 2010

Barunka 43.den březosti, Dorotka a Terezka úspěšné na NV Nitracanis

28. března 2010 v 10:51 Aktuality

Máme samé dobré zprávy. Ta první je, že Barunka za necelé tři týdny přivede na svět štěňátka. V tomto období začíná být na sebe Barunka opatrná, nejvíce si užívá sluníčka, nahřívá si bříško a slupla by na co přijde. Dnes štěňátka měří zhruba kolem 8cm.
A ta druhá zpráva- skvělý úspěch na NV Nitracanis. Této výstavy se zúčastnili dva bernští honiči a dva švyčtí, které posuzoval polský rozhodčí Weron Gregorz. Dorotka měla za úkol přivézt titul CAC a Terezka titul CAJC. Obě holky uspěly dle očekávání a přivezly si medaile. Panu rozhodčímu se moc líbily akorát Dorotce pan rozhodčí vytkl nějaké to kilo po zimě navíc. Dorotka by také slupla na co přijde, ale na rozdíl od Barči si to dovolit nemůže (na což se nás neptá). Terezka měla svojí premiéru v ,,dospělácích" a na to, že je to ještě štěněcí zlobidlo se předvedla moc pěkně.


Zde pár fotek Barunky a Dorotka s Terezkou z výstavy:

.
Barunka-43.den březosti

.
Barunka


.
Na naší mamině březost již nejde přehlédnout


.
Dorotka ve výstavním kruhu- V1, CAC

.¨
Terezka před nástupem do kruhu

.
Terezka

.
Terezka- V1, CAJC


Na následujících fotkách ,,pozice" Dorotky nenechali kolemjdoucí bez povšimnutí. :-)

.
.

.

Čekáme štěňátka- 34.den březosti

19. března 2010 v 17:15 Aktuality

Dnes je Barunka v polovině březosti. Přípravy na psí miminka jsou v plném proudu, máme zhotovenou porodní bednu, pořídili jsme vyhřívací podložku, ohrádku na štěňátka a mnoho dalších potřebných věcí. Barunku mé počínaní však nechává zcela klidnou a spokojeně si užívá první, dlouho očekávané, teplé dny. Již jsme jí zvýšili dávku krmení neboť nastupuje fáze rychlého vývoje plodů, které dnes měří asi 3cm.
Dorotka s Terezkou naprosto přesně tuší, že se něco s Barčou děje a nechávají jí v klidu.

.
Na Barče je vidět rostoucí bříško

.
Jarní úklid záhonku


.
Věčně smutná princezna Dorotka


.
Terezka by už asi rybařila


.
Dorotka by raději grilovala


.
Terezka si užívá sluníčka

ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

10. března 2010 v 14:14 Aktuality


Ano je to tak, dnes 10.3. dopoledne jsme byli na ultrazvukovém vyšetření březosti na vet. klinice v Litoměřicích a paní doktorka nám oznámila: ,,Ano, Baruška bude mamina." Když viděla můj nechápavý pohled směr monitor, ukázala mi několik tmavých kuliček a v nich světlé oválky. Nabídla mi, že nám pořídí záznam na CD, ale než jej sestřička přinesla Baruška na nás vrhla pohled, jako by chtěla říct: ,,No snad mi ještě nebudeš vystavovat těhotenskou průkazku, štěňátka jsi viděla a jedeme domů." Záznam jsme tedy nepořídili.
Je pravda, že už v pondělí jsem zpozorovala její mírně se zvětšující bříško, ale jistota je jistota. Máme velkou radost a zároveň posíláme pozdrav budoucímu tatínkovi Aronovi (Aronek blog).


Naše mamina Barunka


Barunka odpočívá