Duben 2010

Štěňátka- 2. týden

30. dubna 2010 v 20:01 Aktuality
Je to úžasná podívaná, jaké pokroky malí caparti dělají. Všichni se již staví na nožičky a zvládnou i pár kroků vpřed, někteří i vzad.Pozorujeme jak si začínají všímat jeden druhého. Zde jsou aktuální fotky:


Amelis
Amelis


acki
Acki


Alain
Alain


alex
Alex


apache
Apache


athos
Athos


atilla
Atilla

Štěňátka 12. den

27. dubna 2010 v 17:18 Aktuality
Naši ušounci rostou jako z vody, dnes váží od 950-1150g. Včera poprvé někteří z nich začali otevírat oči, dnes již všichni. Také jejich pohyb není už jen pouhé převalování, pomalu zkouší jestli je nožičky unesou.


.
Barunka a její ušounci


.
Acki


.
Alain


.
Athos a Acki


.
Alex


.
Atilla, Amelis, Athos

.
Společné


.
Atilla, Amelis,Apache


.
Alex

MVP České Budějovice- Terezka BOB

25. dubna 2010 v 9:52 Aktuality
Včera 24.4. 2010 se naše Terezka zúčastnila mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Posuzoval jí pan rozhodčí Ing. Jaromír Dostál DrSc, od kterého Terezka získala ocenění nejvyšší:V1, CAJC, BOB, Nejlepší mladý. Poté nastoupila do závěrečné soutěže o nejlepšího juniora VI. skupiny FCI, kterou posuzoval MVDr. Fr. Šimek a zde Terezka obsadila 1.místo.
Za tento excelentí úspěch a perfektní předvedení děkuji Barboře Dančové (CHS. Lady Dorotte), která naši Terezku předvedla.


budějovice

Máme štěňátka- 1. týden

23. dubna 2010 v 10:38 Aktuality
Naši malí bobánci mají za sebou první týden života. Všechna štěňátka dnešním den zdvojnásobila svojí porodní váhu. Pokud nejsou zrovna u mléčného baru, povalují se nejraději na zádíčkách po celé bedně. Barunka již svoji rodinku občas opustí, aby se protáhla. V tento nestřežený okamžik jsme již dvakrát přistihli Terezku, jak se snaží o mimča pečovat i když je sama ještě odrostlé štěně. Barunce přítomnost Terezky ani Dorotky nevadí a my jsme rádi, že mezi nimi panuje taková pohoda. Zde jsou aktuální fotky štěňátek:


Amelis
Amelis- fena


Apache
Apache- pes


Atilla
Atilla- pes


Acki
Acki- pes


Alain
Alain-pes


Alex
Alex- pes


Athos
Athos- pes


rodinka
Rodinka

Máme štěňátka- den 4. a MVP Berlín

19. dubna 2010 v 19:11 Aktuality
Už z titulku je zřejmé, že se opravdu nenudíme. Zatímco já se v neděli starala o Barunku, ta zase o štěňátka, tak Dorotka s Terezkou a zbytkem rodiny vyrazili opět do Německa na MVP Berlín. 
Naši malí ušounci nám dělají samou radost, jsou to velcí jedlíci a čiperové. Od pátku do dnešního rána přibrali v průměru 60g a dnes se jejich váhy pohybují od 400-520g. Barunka už zapomněla na porodní strasti a je vidět, že je šťastná. Je to úžasná mamina.
Jinak Dorotka s Terezkou dopadly v Berlíně zase výborně.
Dorotka-V1,VDH, CAC, CACIB, Sieger Berlin
Terezka-V1, VDH, Jugend Sieger Berlin


.
Barunka a její mimča


.
Vrh A Lady Bardotte


.
Zleva- Alex, Apache, Atilla, Alain


.
Zleva- Alex, Atilla, Apache, Alain 


.
Zleva- Athos, Acki, Amelis


.
Zleva- Athos, Amelis, Acki


.
Terezka cestou do Berlína


.
Terezka a Dorotka


.
Dorotka v Berlíně

Máme štěňátka !

17. dubna 2010 v 12:38 Aktuality
Včera 16.4.2010 v 15:00 přivedla na svět naše Barunka sedm krásných a naprosto zdravých štěňátek. Máme jednu holčičku a šest chlapečků. Všechna štěňátka vděčí za svůj život naší poradkyni chovu paní Ivaně Herianové. Ta se zítra zúčastní MVP v Berlíně, ale kvůli našemu porodu nám přijela pomoct, už o dva dny dříve, v pátek. Přijela doslova za pět minut dvanáct, neboť Barunka začala rodit ve dvanáct hodin v poledne. Po hodině marného snažení přijel pan doktor a ještě hodinu se snažili s Ivou o přirozený porod, ale vše bylo nakonec ukončeno císařským řezem. Pan doktor byl bez asistentky a tak Iva s jejími nedocenitelnými zkušenostmi všech sedm štěňátek přivedla k životu. Za její obětavost jsme jí nesmírně vděční a patří jí velké díky!
Barunka je dnes již také v pořádku a všechna štěňátka se mají velmi čile k světu.


To jsme my:Amelis
Amelis-fena

Apache
Apache-pes

Atilla
Atilla-pes

Acki
Acki-pes

Alain
Alain-pes

Alexx
Alex-pes

Athos
Athos-pes


.
Šťastná mamina Barunka

.
Naši ušounci

.
Barunka a Amelis

11.4.2010 Mezinárodní výstava Drážďany- 2x BOB

12. dubna 2010 v 14:35 Aktuality
Byla to naše první výstava v Německu a hned takový velký úspěch. Dorotku a Terezku posuzoval německý rozhodčí pan Dr. Wilfried Peper, kterého naše honičky doslova uchvátily. Byl z nich tak nadšený, že slova obdivu jako ,,lovely" a ,,beatiful" nebraly konce. V tu chvíli mi bylo jasné, že ocenění bude velmi vysoké. Nemýlila jsem se, Dorotka získala : V1, VDH, CAC, CACIB, BOB a Terezka: V1, VDH, Best junior, BOB. Na závěrečné soutěže o BIG jsme nezůstali, protože samotné posuzování skončilo s velkým zpožděním o půl čtvrté a tak závěrečky byly v nedohlednu. 
Doma nás čekala Barunka, které zbývá do porodu 3-5 dní a chtěla jsem k ní co nejdříve vrátit. Vše máme již připravené a nyní nezbývá nic, než jen čekat.


.
Dorotka: V1, VDH, CAC, CACIB, BOB


.
Terezka: V1, VDH, Best junior, BOB


.
Vítězky


.
Barunka v porodní bedničce

Čekáme štěňátka- 50. den březosti

4. dubna 2010 v 9:59 Aktuality
Barunce zbývá do porodu zhruba 12.dní. Bříško se štěňátky jí už nedovoluje běžné aktivity. Občas se zapomene, popadne hračku, chce se proběhnout, ale vzápětí ji upustí a jde odpočívat do křesla pod pergolu. Pokud je venku sluníčko a teplo nejvíce času tráví právě zde,
jinak si lebedí doma na gauči. 
Příští týden čeká Dorotku a Terezku mezinárodní výstava v Drážďanech a poté se už od Barunky nehnu ani na krok, neboť každým dnem budeme očekávat porod.

.
Baruška ,,kulička"


.
Naše zlatíčko Barunka