Květen 2010

30.5. Štěňátka- 6.týden

30. května 2010 v 14:14 Aktuality
Naši špunti mají za sebou šestý týden, šťastného štěněcího dovádění. V pátek k nám z Prahy přijela babička štěňátek, Dorotka (Dorotte Lady Alison) se svojí paničkou Bárou, aby si prohlédla svoje vnoučátka. Z našich štěňátek byla Bára nadšená a pořídila nám krásné fotky, za které moc děkuji.
Příští víkend většina z nich již odejde do nových domovů, kde se na ně těší jejich noví páníčci. Pomalu jim tedy balíme výbavičku na cestu a také nás zítra čeká návštěva u pana doktora, který štěňátka oočkuje. Naši bobánci nám dělají jen samou radost, jsou moc krásní, baculatí, zvyklí na lidské pomazlení a na ostatní pejsky. Mají velmi milou, vyrovnanou a vnímavou povahu. Naší výchovou se snažíme, aby přechod do nových domovů byl pro štěňátka i nové páníky radostnou událostí. 
Apache- volný

Apač jiné jméno ani dostat nemohl- je to rozený náčelník. Jako první přišel na svět, první opustil porodní bednu, všechny sourozence má pod kontrolou a první prozkoumává zákoutí naší zahrady. Jakmile vše propátrá s radostí vyhledá naší náruč, kde šťastně usne.


Apache portrét


Acki- volný

Doma mu říkáme bonbónek. Akimek má ve své povaze od každého sourozence něco. Má velice milou povahu a je to takový šibal, kterého vše zajímá, rád si hraje a s oblibou vyhledává naší společnost.


Acki portrét


Athos- zadán

Další z pejsků, který dostál svému jménu. Je sebevědomý, neohrožený a často sekunduje Apačovi. Po mamince zdědil vizáž v obličeji, ale i její rozvahu.

Athos portrét

Alain- zadán

Alánek je velmi klidný pejsek, ale jak jde o papání stane se z něho piraňa, což je vidět na jeho věčně plném bříšku. Povahově je nejvíce podobný Atillovi, s kterým tvoří lenošivou dvojici. Jakmile mu však slehne řádí s ostatními sourozenci jako rarach.


Alain portrét

Atilla- zadán

Žádný bojovník jak by naznačovalo jméno, ale těžký pohodář. Ne však žádný lenoch, nejraději si hraje sám, má velmi milou a vyrovnanou povahu. Často ho nacházíme ve společnosti Alánka.


Atilla portrét


Alex- zadán

Dostal přezdívku ,,malý Obama". Narodil se jako nejmenší štěňátko, ale toto již dávno není pravdou. Jeho líbezný pohled skrývá dušičku malého pokušitele. Jeho partnerkou v lumpárnách je Amelis, která mu je velmi podobná nejen vzhledem, ale i povahou. Často si ti dva vyhlídnou nějakého sourozence a proženou mu faldy.

Alex portrét

Amelis
Amelis- zadána

Rozkošné kvítko z čertovy zahrádky. Má neodolatelnou a mazlivou povahu. Ze svých brášků si pranic nedělá a klidně se postaví do cesty i největšímu načelníkovi Apačovi. Její pohled hovoří za vše (je to celá mamča).

Amelis
Amelis portrét


rodinka
Rodinné foto
Zleva- babička Dorotte Lady Alison, teta Audrey Lady Dorotte a maminka štěňátek Czudla Stříbrný permoník (Barunka).

Další krásné fotky našich ušounků (zatím ještě bez popisků) naleznete zde na rajčeti.

22.5.2010 NORD BOHEMIA CANIS- Litoměřice

24. května 2010 v 14:32 Aktuality
Na této výstavě, kterou posuzoval polský rozhodčí MVDr. Andrzej Brabletz, naše holky opět zazářily. Pro Dorotku to byla její 25.jubileiní výstava s krásným výsledkem : V1, CAC, CACIB a pro Terezku: V1, CAJC, BOB. Dorotka i Terezka pana rozhodčího především zaujaly svojí ušlechtilou hlavou, dlouhými končetinami, které vynikly při jejich elegantním pohybu. Terezka zde splnila podmínky pro udělení Českého junior šampiona a tak se ve svých 11ti měsících stává již podruhé šampionkou.


Vpravo Terezka a vlevo porcelaine Muffin při nástupu o nejlepšího juniora


Tradiční znuděná póza naší Dorotky


Dorotka v kruhu v celé své kráse


Terezka s naší neteří Kačenkou

Štěňata - 5.týden

21. května 2010 v 19:55 Aktuality
Nastalo pro nás krásné štěněcí období plné radovánek s našimi ušatými caparty. Po dlouhé době se konečně oteplilo a tak jsme naše štěňátka vzali na sluníčko. Rádi se s Vámi podělíme o pár pěkných snímků .
Acki
Alain
Alex
Amelis
Apache
Athos
Atilla
Alain s Kačenkou a Adélkou
Athos
Bára s Allainem
Amelis
Terezka a Apache

15.5.-16.5. 2010 Bratislava Středo-východoevropská výstava psů

18. května 2010 v 16:35 Aktuality
Včera jsme se vrátili z dvoudenní mezinárodní a Středo-východoevropské výstavy, která se konala v Bratislavě. Máme za sebou krásný výstavní zážitek s excelentním úspěchem. Naše holky Dorotka a Terezka se staly Šampionkami a vítězkami střední a východní Evropy
Dorotka získala-V1, CAC, CACIB, Central-east european winner a Šampion krásy Slovenska.
Terezka získala- 2x V1, 2x CAJC, 2x BOB, Central-east  european junior winner a Junior šampion krásy mladých.
Z výstaviště jsme odcházeli jako loupežníci, neboť jsme měli brašnu plnou medailí a pohárů. Doma nás čekali naši caparti, o které se staral zbytek rodiny.
Na této výstavě se otec našich štěňátek, Aron Lady Dorotte , stal Grand šampionem Slovenska.


Šampionky

Štěňata 4.týden

13. května 2010 v 20:09 Aktuality
Naši berňáčci za poslední týden značně povyrostli, jejich ouška se čím dál tím více protahují. Pomalu přecházíme na štěněcí stravu, která jim moc chutná. Na to, jak se naše zlobidla mění se můžete podívat na následujících fotkách:


alex
Alex


Amelis
Amelis


Alain
Alain


Atilla
Atilla


athos
Athos


Acki


Apache

Štěňátka- návštěvní dny

9. května 2010 v 13:45 Aktuality
Slunečné počasí bylo jako stvořené pro první návštěvy budoucích páníků, některých našich štěňátek. Ve čtvrtek a v sobotu se noví majitelé poprvé seznámili s Athosem, Alexem, Atillou a Alainem. Na Alexe se přijel podívat i jeho budoucí parťák Malwin Bencilla, ale jak viděl Dorotku měl oči jen pro ní. 
Zde jsou první fotky z venku na sluníčku:


Amelis
Amelis


zahrada
Barunka a její cvalíci


acki
Acki


dorotka
Dorotka, Barušky pomocnice


Athos
Athos


Alain
AlainAlex
Vysmátý Alex


Acki
Acki


zahrada
Apache a Alain


Amelis athos
Athos a vzadu Amelis


holky
,,Jen počkejte, my budeme taky tak velcí !"


malwin a dorotka
Malwin a Dorotka

Štěňata- 3.týden

7. května 2010 v 21:25 Aktuality
Nestačím se divit jak rychlý je vývoj štěňátek, dnes mají všechna štěňata zoubky ostré jako jehličky, někteří výtečníci se sápou Barunce do misky s krmením, jiní se pokoušejí opustit porodní bednu a navzájem se všichni okusují. Po neděli tedy postavíme ohrádku aby měla více prostoru a začneme je i přikrmovat.
Amelis
Amelis


Acki
Acki


Athos
Athos


Alain
Alain


Atilla
AtillaApache
Apache


Alex
Alex


1.5.2010 MVP Praha- Dorotka CACIB

4. května 2010 v 18:19 Aktuality
Tato výstava byla plná příjemných zážitků. Sešla se nás zde bezva parta, šest z nás vystavovalo bernské holky a sedm bernské kluky. Všech 13 Bernských honičů bylo mimořádně vyrovnaných a dalo se tušit, že pan rozhodčí Oliveira Rui (P) to bude mít těžké. Jeho posuzování bylo vřelé a naprosto profesionální- opravdový zážitek. Po skončení výstavy s námi vystavujícími ještě pěknou chvíli debatoval prostřednictvím tlumočnice a bylo jasné, že z našich honičů byl nadšený. Naše Dorotka jej zaujala svojí krásnou hlavou, tělesnými proporcemi a pohybem. Proto jí udělil: V1, CAC, CACIB. Pořadatelé byli také štědří a my si odvezli medaili a krásný pohár.
Vítězové-(zleva) Audrey Lady Dorotte: V1, CAC, CACIB,
                             Acki vom Weinberg(CHS Bencilla): V1, CAJC, BOB
                (uprostřed) pan rozhodčí Oliveira Rui- Portugalsko
                 
Elitní čtyřka na MVP Praha: (zleva) Acki vom Weinberg, Agni od Punkvy, Barbara Lady Dorote, Audrey Lady Dorotte(naše Dorotka)
Dorotka v kruhu
Dorotka při posouzení