Červen 2010

Speciální výstava švýcarských honičů- Náměšť na Hané 26.6.2010

29. června 2010 v 11:37 Aktuality
Krásné letní počasí, vznešené prostředí zámeckých zahrad, příjemná hudba lesních rohů a hlavně přátelská setkání nás chovatelů milujících toto plemeno, tak by se dala popsat atmosféra na Speciální výstavě švýcarských honičů. Účast byla veliká, předvedlo se 17 bernských honičů (8 psů, 9 fen) a dva honiči švyčtí (1 pes, 1fena). Na této prestižní výstavě a v tak velké konkurenci se naše Dorotka stala Vítězem speciální výstavy a Terezka Vítězem plemene BOB- obě naše holky tedy obsadily příčky nejvyšší. Naše radost se nedá ani popsat. Výstavu posuzoval zkušený pan rozhodčí Petr Řehánek, který i přesto že před námi posuzoval 87 psů jiných ras, neztratil dobrou náladu a úsměv na tváři.
Další krásné fotky z této výstavy, pořízené paní Barborou Dančovou, najedete na rajčeti.


dorotka
Dcera a matka, zleva naše Dorotka (Audrey Lady Dorotte) za ní mamča Dorotka (Dorotte Lady Alison)


.
Tradiční čekání Dorotky a Terezky  na výstavu (kde sedíme my je asi každému jasné)


.
Dorotka- V1, CAC, Vítěz speciální výstavy


.
Dorotka


.
Naše Terezka (import Švýcarsko)- V1, CAJC, BOB


.
Terezka při běhu o BOB


.
Přehlídka vítězů


.
Radost


Radost ten den nekončila, neboť naše sluníčko Akimek (dnes již Fido) našel tu pravou rodinu a večer již strávil v novém domově, kde mu spolčenost dělá zlatý retriever Leon. Hned druhý den jsme dostali od nových páníků potěšující zprávy a krásné fotky. Děkujeme také majitelům Saši (Alex) za novinky a fotečky a majitelům Amelis, kteří se za námi přišli podívat na výstavu.


akimek
Fido (Acki) s novým parťákem Leonem


acki 2
Fido v pelíškualex
Malwin a Sašaalex
Sašaamelis
Amelis


Všechna naše štěňátka jsou již v nových domovech, pokud jste zatoužili stát se také páníkem ušounka, máte možnost si vybrat z právě narozeného vrhu z chovatelské stanice Hvězda z Větrníku .

19.6.2010 MVP Intercanis Brno

22. června 2010 v 17:01 Aktuality
V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Brně, kde naše honiče posuzovala paní rozhodčí Lenka Frnčová. S naší Dorotkou se ve výstavním kruhu setkala již po třetí a tentokrát se jí tak líbila, že posudek zaplnil celý posudkový list a pochválena byla ,,od hlavy až k patě".
Dorotka- V1, CAC, CACIB
Pro Dorotku je to velký zlom v její výstavní kariéře, neboť tímto splnila podmínky pro udělení mety nejvyšší a to - Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E.).
A naše Terezka? Tak ta nám oslavila 12.6. své první narozeniny a toto byla již její desátá výstava s oceněním BOB-Vítěz plemene. Na této výstavě jsme se setkali s otcem našich štěňátek Aronem, který zde získal také BOB.
Zde jsou fotky našich zlatíček:


.
Naše vítězka Dorotka- V1, CAC, CACIB


.
Benjamínek Terezka rychle přivykla výstavnímu prostředí


.
Gratulace paní rozhodčí Lenky Frnčové- V1, CAJC, BOB, Nejlepší mladý


.
Terezka na přehlídce pejsků s oceněním BOB o BIG VI. skupiny FCI (vlevo vedle Terezky Aron Lady Dorotte)

9.týden- Acki

17. června 2010 v 19:36 Aktuality
Před dvěma dny odjel Athos, se kterým Akim trávil posledních deset dní. Oba pejsci si na sebe hodně zvykli a Akim nám ze smutku po kamarádovi nechtěl dva dny jíst. Dnes už je klučina zase veselý, protože se několikrát za den vidí s Apačem.

Apač, Terezka a AkimAkimek


Acki

Apač


Zleva Acki, Barunka (mamča) a Apač


Acki


Barunka a její dítko Apač


Acki

15.6.2010- Štěňátka a zprávy z nových domovů

15. června 2010 v 8:52 Aktuality
Z nových domovů dostáváme samé potěšující zprávy a krásné fotky. Štěňata si brzy zvykla na jiné prostředí a těší nás, že se rychle učí čistotě. Dnes nám odjede Athos a tak Akimek zůstane doma sám, smutno mu snad nebude neboť přes chodbu bydlí Apač, se kterým si přes den hraje na zahradě. 
Zde je pár fotek z nových domovů a i od nás z domova:


.
Trpělivý Malwin a divoch Saša (dříve Alex)


.
Toto přeci nepotřebuje slov


.
Saša a Malwin


.
Spokojená Amelis


.
Amelis


.
Acki a Athos


.
Zleva Athos a Acki ještě spolu


.
Athos a Acki- páni kluci

9.6.2010- Štěňátka na zahradě

15. června 2010 v 7:27
Jak jsme již psali, o víkendu nás opustila čtveřice štěňátek. Jelikož naše rodina berňáčkům zcela propadla dalo se tušit, že někdo zůstane doma. Naši mladí se od začátku upínali k Apačovi a já věděla, že s jeho odchodem to nebude jednoduché. Nakonec tedy opravdu zůstává u nich. Athos si ještě o pár dní prodlouží skotačení s brášky než odjede ke své rodině a Acki na ty své páníčky stále ještě čeká.
S našimi štěňaty trávíme celé dny a rádi se díváme jak dovádějí. Všichni tři Apač, Athos a Acki jsou veselá kopa okupující již celou zahradu. Zde je pár fotek z jejich štěněcího života.Apač útočí na Terezku, která jako jediná z dospěláků si se štěňaty ještě hraje.


Moc jsem si přála aby některé ze štěňátek mělo puntíkatou tlaminu po Barunce a přání se splnilo dvakrát- Athos a Acki.Okatý Acki


Apač, Athos, Acki


Athos ukořistil ponožku.Zápolení


Athos zakusuje Akima.


Šibal Acki


Athos


ApačŠtěňata 7.týden a NVP Klatovy 5.6.2010

6. června 2010 v 14:26 Aktuality
Přišel čas a naše štěňátka nás o víkendu začala opouštět. Jako první odjel v pátek Alex do Plzně, kde bude žít v rodině, která již má ročního berňáčka Malwina. Ještě týž den jsme dostali krásné fotky a zprávy o tom jak proběhlo seznámení. Odpoledne se na západní čechy a to do Chebu, společně vydali na cestu Atilla a Alain. V sobotu večer nám až do Olomouce odjela Amelis, na kterou se moc těšila holčička Barborka. Loučení bylo těžké, ale pocit že naše štěňata budou žít v milujících rodinách, vše vynahradil.
Doma zatím zůstává zlatíčko Akim, který na svoje páníky ještě čeká. Věřím, že pro něj se ti praví najdou.
V sobotu mezi odjezdem štěňátek jsem si odjela narychlo zavystavovat na MVP Klatovy, kde mi Dorotka a Terezka opět udělaly velikou radost.
Dorotka- V1, CAC, Národní vítěz
Terezka- V1, CAJC, BOB
Na závěrečné soutěže jsme nečekali, sebrali jsme poháry, medaile a ,,šupito presto" domu za štěňátky. Tentokrát jsme nestačili pořídit žádné foto.

Athos
Athos


Acki
Acki


AthosAthos


AckiAcki


ApacheApache


společná foto
Sluníčko nás unavilo


.
Malwin vítá Alexe v novém domově a zve ho na návštěvu letní chatičky.


.
Malwin si hlídá svého nového parťáka


.
Spokojený Alex