Srpen 2010

28.8.2010 MVP Mladá Boleslav- Apačova premiéra

30. srpna 2010 v 13:29 Aktuality
Za nepříznivého počasí a plni očekávání jsme v sobotu vyrazili na Mladou Boleslav. Jako obvykle se jely vystavovat Dorota s Terezou, ke kterým se poprvé přidal náš malý náčelník Apač. Po příjezdu, za vydatného deště, jsme rychlostí blesku rozbalily naše ,,týpí" a v příjemné společnosti přátel čekali na začátek posuzování. Účast na výstavě byla nezvykle silná, předvedlo se 17 bernských honičů a 1 švycký (naše Tereza). Posuzovala zde rakouská rozhodčí paní Ahrens, která byla velmi důkladná a o neoblíbenou známku ,,Velmi dobrá" nebyla nouze. Terezka s Dorotkou však své dosavadní úspěchy obhájily a získaly výborná ocenění. 
Dorotka: V2, res. CAC, res. CACIB
Terezka: V1, CAJC, Nej. mladý, BOB
Musím ale říct, že největší radost nám udělal Apač, jenž se líbil ostatním přihlížejícím a nadchl paní rozhodčí natolik, že jeho první ocenění je: Velmi nadějný.
Apač získal po mamince Barče její charisma s milým kukučem a po tatínkovi Aronovi pěknou stavbu těla.
Domu jsme se vraceli s dobrou náladou a plni dojmů.

.Terezka


.
Tereza: V1, CACJ, Nej. mladý, BOB.
Apačovo vystoupení diváky dobře pobavilo.
Apache Lady Bardotte (posudek): Velmi dobře vyvinutý pes, silná kostra, typická forma hlavy, korektní uši, hrudník a předhrudí dobře vyvinuto, velmi dobře zaúhlený, korektní pohyb, Velmi nadějný


.
Indián


.Dorotka v postoji

.Portrét Dorotky


.
Dorotka druhá zleva: V2, res.CAC, res.CACIB

Fotografie všech zúčastněných pejsků, které pořídila Barbora Dančová, za což jí děkujeme, najdete na rajčeti.


21.8.2010 MVP Bratislava- 2x BOB

22. srpna 2010 v 10:47 Aktuality
Vzhledem k tomu, že se o prázdninách moc výstav nekoná, jsme se na cestu do Bratislavy těšili. Jela se mnou moje dcera Domča, která ten den slavila své 18té narozeniny. Významný den to byl i pro naši Dorotku neboť toto byla její jubileiní 30tá výstava. Jako kdyby to holka ušatá tušila, neponechala nic náhodě, nastoupila ve třídě šampionů a jako šampion se předvedla. Byl z toho skvělý výsledek: V1, CAC, CACIB, BOB. Poté v dobré náladě vešla do kruhu Terezka a zopakovala si to samé: V1, CAJC, BOB.
Radost byla veliká a po příjezdu domu jsme stačili oslavit jak narozeniny, tak úspěch našich holek.


Terezka
Zvědavá Terezka


Dorotka
Dorotka odpočívá po dlouhé cestě


.
Tereza se neustále dožadovala místa na židličce až Dorotce ruply nervy


Dorotka
Dorotčin kukuč a la smutná princezna


Dorota v běhu
Dorotka: V1, CAC,CACIB, BOB


terezka

Terezka v kruhu při otočce


.
Terezka: V1, CAJC, BOB

Cesta do Švýcarska

13. srpna 2010 v 14:51 Aktuality
Ani ve snu by mne nenapadlo, že se rok s rokem sejde a já opět pojedu do Švýcarska za chovatelem, od kterého máme Terezku, panem Zarzanim. Ale začnu od začátku proč jsem do Švýcarska jela. Moje kamarádka Ivana zde měla zamluvenou fenku bernského honiče a zároveň domluvené krytí své švycké fenky Connie u pana Zarzaniho. Domluvily jsme se tedy, že se na cestu vydáme spolu. První zastávka byla u chovatele bernských honičů, kde jsme dlouho nepobyly. Štěňátka byla moc hezká a Ivy psí holčička byla dle mého názoru nejkrásnější. Má nádhernou hlavičku s dlouhýma ušima a její pohled mi připomínal mojí Dorotku, když byla také štěně- vždyť jsou si tak trochu příbuzné. Poté jsme pokračovaly k panu Zarzanimu, který chová švycké honiče již 20 let. Jak se dalo čekat zde jsme byly velmi vřele přivítány, bylo nám poskytnuto ubytování v horské chatě, přímo uprostřed úžasných Alp. Pan Zarzani pozval svého kamaráda (Čecha žijícího ve Švýcarsku) aby nám tlumočil a tak jsme si měli pořád o čem povídat. 
Druhý den ráno jsme se vydaly za ženichem. Stal se jím pes Tatto, který nejen že je velmi krásný, ale pyšní se i titulem: Šampion práce. V poledne jsme se vydaly na cestu domů, která velmi rychle ubíhala díky příjemným zážitkům a dobrému pořízení. Štěňátka Connie by se měla narodit za dva měsíce. Více se o těchto štěňatech a novém přírůstku, v chovatelské stanici Bencilla, dozvíte na http://www.bernskyhonic.wz.cz/ .


.
Tento pohled se nám naskytnul ráno po probuzení na naší chatě


.
Connie a její nová kamarádka


.
Krásná a ušatá psí holčička


.
Bidule- otec naší Terezky


.
Tormenta- mamina Terezky se svými druhými štěňátky