Září 2010

25.9.2010 NVP Brno- 2x Národní vítěz

26. září 2010 v 14:44 Aktuality
Na tuto výstavu jsme se těšili dlouho dopředu, především na setkání s našimi přáteli. Bylo přihlášeno 6 bernských honičů a 1 švycký. Prožili jsme prima výstavní den s krásným počasím veselou partou, což se odrazilo i při předvedení našich ušounů. Všichni jsme od pana rozhodčího Otakara Vondrouše obdrželi výbornou a nějaký ten titul. Terezka šla poprvé v dospělácích (mezitřída) a odnesla si: V1, CAC, Národní vítěz, BOB. Dorotka nastoupila ve třídě šampiónů a byl z toho také: V1, CAC, Národní vítěz. Ještěže tak, jinak by se mi v autě na zpáteční cestě holky poštěkaly, takhle si neměly co závidět. Z výstavy máme spoustu veselých zážitků, ale o ten nejpovedenější se postarala naše Terezka a s Nerem. Oba dva se do sebe zakoukali natolik, že jejich půlhodinové divoké a hlasité vyznávání lásky přinutilo mnohé kolemjdoucí zastavit a pozorovat je s otevřenými ústy či srdečně se smát. Navštívila nás zde malá Amelis (štěňátko Barunky) se svojí rodinou. Z Amelis roste krásná psí holčička s rošťáckým kukučem. Majitelům se na výstavě líbilo a prý by si to s Amelis příště zkusili již ve výstavním kruhu.


Terezka
Terezka.
Zleva Acki vom Weinberg, Audrey Lady Dorotte, Nero Bencilla o BOB..
Vpředu Acki a za ním Terezka v závěrečném kruhu


.
Naše Národní vítězky: Dorotka s Terezkou


.
Nádherný budoucí pár, Dorotka (Audrey Lady Dorotte) a Acki vom Weinberg (CHs. Bencilla). Více informací o tomto jedinečném spojení přineseme v nejbližší době..
Co dodat...


.
Naši psi a my


.
V poslední době si Dora často myslí, že již není pes


.
Terezka s Neroušem


.
Terezka pojala výstavu po svém, předvedla se ze všech stran.
Amelis Lady Bardotte


.
Amelis


.
Amelis


.
Amelis v postoji


Klubová výstava švýcarských honičů- Litomyšl 11.9.2010

13. září 2010 v 18:17 Aktuality
Rok se s rokem sešel a my opět vyrazili na ,,klubovku". Z cesty jsem měla trochu respekt, při vzpomínkách na loňský karambol, ale tentokrát jsme dojeli v pořádku.
Účast na této výstavě byla rekordní, přihlášeno bylo 36 bernských honičů, 5 švyckých a 1 jurský. Paní rozhodčí Lenka Frnčová měla před sebou tedy nelehký úkol. Dorotka s Terezkou se v tak velké konkurenci vůbec neztratily a obě vyhrály svojí třídu. Dorotka to měla trochu lehčí, protože ve třídě vítězů neměla konkurenci. Z jejího předvedení jsem měla radost, protože nerada běhá na trávě, ale tentokrát jí to běželo! Zato naše rozdováděná Terezka mi připravila horké chvilky, do kruhu vběhla poněkud rozevlátě, při běhu směr k paní rozhodčí jí před nosem prolétl jakýsi čmelda a ona okamžitě zařadila zpátečku, což mi dalo práci ustát. Při rovnání do výstavního postoje jsem měla ruce jak vánočku a připadalo mi, že se snažím narovnat hada a ne psa. Paní rozhodčí byl však Terezčin temperament sympatický a stala se vítězkou třídy.
A ještě jedna úsměvná příhoda: Po skončení výstavy jak už bývá zvykem, jsme své honiče vypustili a kochali se jejich dováděním. Dala jsem se do řeci s kamarádkou Zdeňkou a po chvíli mi došlo, že Dorotku mezi honící se smečkou nevidím. Instinktivně jsem se otočila směr bufet a byla tam! Dorotka stála u okénka bufetu a nechápavě zírala, jak ten člověk rozdává voňavé klobásy a na ní se pořád nedostává. Příště tedy dostane za obojek ,,padesátku" s lístkem: ,,Chci také klobásu!"
Na výstavě byla tak příjemná atmosféra, že s odjezdem domů jsme moc nespěchali. A jak tedy naše holky dopadly? 
Dorotka: V1, CAC
Terezka: V1, CAJC

.
Dorotka a její svižný běh


.
Dorotka v postoji


.
Vítězky tříd, Dorotka vpravo na konci.
Terezka právě zařadila zpátečku


.
Vítězky tříd, Terezka uprostřed


.
Pózovaní pro kynologický časopis


Přes dvě stovky dalších fotek z této výstavy najdete na těchto dvou odkazech: 

Saša 2.část

7. září 2010 v 17:35 Aktuality
Dnes jsme dostali fotky, od majitelů Saši z jejich včerejší návštěvy u nás, které jsou mnohem vyvedenější než ty naše a tak se o ně rádi podělíme..
Zleva Malwin, Saša, Bára, Dorotka a Apač


.
Zleva Malwin, Saša, Terezka, Bára


.
Saša, Apač, Terezka


-.
Hon na bernského honiče


.
Zleva Terezka, Malwin a Apač


.
Barunka


.
Její synek šibal Saša


.
Dorotka


.
Zleva Apač, Terezka, Malwin a Saša


.
A zase lov....
Terezka, Malwin a Apač

.
Apač, Terezka, Malwin

Navštívil nás Saša

6. září 2010 v 19:13 Aktuality
Dnes jsme měli moc milou návštěvu, přijel k nám Saša (Alex) jedno z Barunčiných štěňátek, se svou rodinou. Jeho páníčci se rozhodli pro výlet do Českého středohoří a při té příležitosti zavítali i k nám. Ze Saši roste krásný pejsek s milou povahou. Snažili jsme se pořídit nějaké fotky, ale nafotit pět honičů a sdělit si navzájem mnoho zážitků nebylo tak snadné. Nakonec jsme pár fotek pořídili a tady jsou:


.
Saša s mým synem Vaškem


.
Po příjezdu dostal Saša dobrotu


.
Saša.
Vlevo Saša a zprava Apač.
Saša


.
Dva bráškové Saša a Apač


.
Saša