Říjen 2010

Saša a Fido

31. října 2010 v 8:51 Aktuality
Včera nám přišly milé zprávy a fotky Saši z jeho domova. Saša před dvěma týdny oslavil své půlroční narozeniny. Vyrůstá se svým o rok starším kamarádem Malwinem. Jejich páníci jsou šťastni, že mají kluky rovnou dva.
Dnes ještě přidáváme fotky Fida a jeho parťáka Leona. Ze zpráv, které od majitelů dostáváme víme, že naše štěňata žijí šťastný život.
Co víc si může chovatel přát- děkujeme.

.
V předu Saša a za ním Malwin


.
Jak říkají jejich majitelé: ,,Dvě zlatíčka."
..

Šťastný Fido a Leon

Štěňata 1.4.2011- Vrh B po Světovém vítězi

26. října 2010 v 12:34 Štěňata


1.4.2011 se narodila štěňata bernských honičů z jedinečného a absolutně nepříbuzného spojení dvou vrcholných představitelů tohoto plemene v současné době u nás. Oba rodiče jsou držiteli prestižního ocenění Top Dog 2010.

Matka: ICH Audrey Lady Dorotte
nar. 10.02.2008
otec: ICH Edward Bencilla (multišampion, 2x Evropský vítěz, 51x BOB)
matka: ICH Dorotte Lady Alison

Tituly: Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E.), Vítěz střední a východní Evropy 2010, Vítěz speciální výstavy švýcarských honičů 2010, Český šampion, Grand šampion Slovenska, Slovenský šampion krásy, Český junior šampion, 5.místo Top Dog 2010, Vítěz Berlína, Vítěz Brna,
Ocenění:2x CAJC, 1x res. CAC, 2x VDH, 26x CAC, 3x res. CACIB, 14x CACIB, 4x Národní vítěz, 7x BOB, 4. místo BIG VI. skupiny

Dorotka je naší výstavně nejúspěšnější fenou sezony 2009 a 2010. Navštívila jsem s ní doposud 37 výstav u nás i v zahraničí. V jejích posudcích se nejčastěji dočteme hodnocení jako: výborně stavěná fena, souměrná ve všech proporcích, ušlechtilá hlava, klidná povaha, pěkný rytmický a elegantní pohyb. Pro nás je však Dorotka úžasný kamarád s milou a přátelskou povahou.


Dorotka
Další foto zde.

Otec: CH Acki wom Weinberg (import Švýcarsko)
nar. 24.02.2009
otec: Ugo de Poirchet
matka: Cora wom Weinberg

Tituly: Světový vítěz Herning- Dánsko 2010, Evropský vítěz Slovinsko 2010, Vítěz evropské speciální výstavy barvářů a honičů- Slovinsko 2010, Český šampion, Šampion Slovinska, Český junior šampion, 2.místo Top Dog 2010, Klubový vítěz 2010, BZH ve II. ceně
Ocenění: 7x CAJC, 11x CAC, 1x CWC, 1x JVHD, 2x Krajský vítěz, 1x res, CACIB, 5x CACIB, 2x Národní vítěz, 16x BOB, junior BIG 1.,3. místo VI.skupiny FCI, BIG 2x 3.místo a 2x 5.místo VI. skupiny FCI

Acki je mimořádně výstavně úspěšný mladý pes, který byl v roce 2009 importován jako štěně ze země původu, ze Švýcarska, majitelkou naší nejúspěšnější chovatelské stanice Bencilla, paní Ivanou Herianovou. Jeho špičkový exteriér byl oceněn již na 22 výstavách a ze světové výstavy Herning Dánsko 2010 si přivezl titul Světový vítěz. Je typickým představitelem plemene s ušlechtilou hlavou samčího výrazu, výborná stavba těla, zaúhlení, postavení končetin, vynikající mechanika pohybu. Ackiho známe velmi dobře. Má veselou, vnímavou a přátelskou povahu. Veškeré další informace naleznete na stránkách Bencilla.

Acki

Další foto zde.

Při odběru štěněte Vám bude poskytnut tento chovatelský servis: štěňata budou vakcinována, odčervena, čipována, vystaven Europas, kupní smlouva, podrobný jídelníček a krmení na, které je štěně doposud zvyklé. Rádi poradíme s otázkami ohledně další výživy a výchovy. V případě Vašeho zájmu pomůžeme s výstavami či uchovněním (nikoho však do této činnosti nutit nebudeme). Uvítáme trvalý kontakt s budoucími majiteli.

9.10.2010 MVP České Budějovice- 2x BOB !!!

10. října 2010 v 10:33 Aktuality
Tato výstava byla poslední v tomto roce v Čechách. Přijelo se ukázat deset bernských honičů (4 psi a 6 fen) a naše švycká Terezka. Dorotka s Terezkou tentokrát trochu netradičně nastoupily každá v jiném kruhu. Bernské honiče posuzovala paní rozhodčí Stanislava Janická a švycké MVDr. Vladimír Piskay. Oba rozhodčí měli ve svých kruzích přiděleno přes 80 psů. Vzhledem k tomu, že jsme šli na řadu až poslední, dalo se předpokládat dlouhé čekání pro nás i pro pejsky. Terezka si z toho těžkou hlavu nedělala, ale Dora byla poněkud nesvá. Úderem třetí hodiny nastoupil první berňák do kruhu a v tu chvíli jako kdyby Dorotka čekala, že se blíží její velká chvíle, ožila a sledovala dění v kruhu. Následné předvedení jsme si obě užily a paní rozhodčí jí s radostí udělila tituly nejvyšší.
Dorotka: V1, CAC, CACIB, BOB.
Ještě předtím mi ve vedlejším kruhu udělala radost Terezka, která od pana rozhodčího obdržela stejná ocenění.
Terezka: V1, CAC, CACIB, BOB.
V závěrečném kruhu, kde se zadával titul BIG, Dorotka postoupila do užšího výběru osmi nejkrásnějších psů VI.skupiny FCI.
No zkrátka, holky byly jako straky- co se blýsklo to sebraly.


.
Tak se nám ukaž Dorotko...


.
Dorotka jako poslední v řadě o CACIB.
Pan rozhodčí obdivuje krásnou hlavu Dory


.
Dorotka poslední v řadě, BOB..
Předvedení Terezky


.
Mazel Terezka.
Tak zas někdy příště