Leden 2011

Slavnostní vyhlášení - TOP DOG 2010

16. ledna 2011 v 10:38 Aktuality
Včera 15.1. jsme se zúčastnili velkolepé show, vyhlášení vítězů soutěže Top Dog 2010 pořádané v rámci výstavy Šampion šampionů. Top Dog je soutěž, na které se vyhlašuje prvních pět výstavně nejúspěšnějších psů z každé skupiny FCI. Započítávají se do ní výsledky z mezinárodních a národních výstav, pořádaných v České republice. Našim švýcarským honičům se letos povedl husarský kousek a v první vítězné pětce obsadili rovnou tři místa!!! Naše Terezka (Amarena des gorges de la Lizerne) svým počtem bodů dosáhla na 3.místo a Dorotka (Audrey Lady Dorotte) se umístila na 5.místě. Terezka se bohužel této slávy nemohla zúčastnit, neboť se rozhodla, že je čas hárat a protože se pravidla mají dodržovat a ne porušovat, musela zůstat doma. Vše mi ale vynahradila Dorotka, s níž jsem si vystoupení v sále moc užila, jí totiž výstavy opravdu baví. 
Krásné druhé místo zde získal Dorotčin ženich Acki vom Weinberg a nejen to, odnesl si titul Šampion šampionů 5.místo VI.skupiny FCI. 
Za tímto velkým úspěchem pro naší chovatelskou stanici stojí nejen podpora mé rodiny, ale svůj podíl na něm mají také Iva Herianová (Chs. Bencilla) a Barbora Dančová (Chs. Lady Dorotte). Barbora vedla mé první výstavní kroky a svěřila do mých rukou krásnou Audrey Lady Dorotte a díky Ivě dnes máme zlatíčko Terezku, dojednala a zařídila mi její import ze Švýcarska.
Dorotka prozatím výstavní kruhy opouští, během několika málo dní, nás čeká cesta za ženichem a pokud vše dobře dopadne, tak naši krásní psi Dorotka a Acki přivedou začátkem dubna na svět dlouho očekávaná štěňátka. (více)
Zde je pár fotek z výstavy: 


..
Terezka - 3.místo Top Dog 2010


.
Zleva Acki vom Weinberg 2.místo Top Dog 2010, Audrey Lady Dorotte 5.místo Top Dog 2010


.
Krásný pár Acki a Dorotka


.
Sluší jim to


.
Radost...


.
Dorotka při vyhlášení 


.
Vítězové VI.skupiny FCI


.
Dorotka při slavnostním předvedení


.
Acki - soutěž Šampion šampionů

7.1.2011 NVP Olomouc - 2x BOB, Dorotka Český šampion

8. ledna 2011 v 10:46 Aktuality
Výstavní sezonu pro rok 2011 otevírala Narodní výstava Olomouc. Nevím jestli Dorotka s Terezkou vykročily do výstavního kruhu ,,pravou tlapkou", ale výsledek byl úžasný. Švýcarské honiče posuzoval pan rozhodčí Štefan Štefík (SK) a obě naše holky uznal jako vítězky plemene - BOB. 
Dorotka: V1, CAC, Národní vítěz, BOB
Terezka: V1, CAC, Národní vítěz, BOB
Tímto Dorotka splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Byl to krásný výstavní zážitek. 
Na výstavě se předvedlo sedm bernských honičů a jeden švycký - bylo se na co dívat. Všichni vystavovaní pejsci byli krásně urostlí, vysocí a elegantní. Těšili jsme se na setkání s našim ženichem Ackimem, princeznou Fellon a jejich paničkou Ivou. Acki zde rovněž jako Dorotka získal titul Český šampion. Krásná Fellon zde měla svojí výstavní premiéru a dostala ocenění Nejlepší dorost. 
Večer nás na hotelu čekalo milé překvapení, přišla se za námi podívat Amelis (štěňátko Barunky) s jejími páníky. Malá Amina, jak jí říkají, je celá mamča. Dvoudenní výlet se tedy opravdu vydařil a zde je pár fotek, na kterých si můžete prohlédnout účastníky výstavy.


.
Dorotka přichází do kruhu (Audrey Lady Dorotte)


.
Terezka v postoji (Amarena des gorges de la Lizerne)

.
Acki v postoji (Acki wom Weinberg)


.
Fellon (Gana v. Dürrgraben)


.
Camar Stříbrný permoník


.
Albert Hvězda z větrníku


.
Orwin Bencilla


.
Terezka


.
Dorotka


.
Zleva Fellon, Acki, Terezka, Dorotka


.
Dorotka a Acki


.
Fellon a Dorotka


.
Amelis Lady Bardotte


.
Holky na hotelu

Novoroční pozdrav od Saši

1. ledna 2011 v 19:08 Aktuality
V předvečer Silvestra jsme dostali milé novoroční přání a fotky od majitelů Saši. Z Sašenky vyrostl krásný pejsek a spolu s Malwinem tvoří nerozlučnou dvojku.
Děkujeme majitelům našich štěňátek z vrhu A za fotky a veselé zprávy, které nám v průběhu roku posílali a přejeme jim i jejich ušounkům spoustu krásných zážitků a štěstí v roce 2011.


.
Saša s Malwinem vzorně čekají na dobrotu

.
Saša vzpomíná na letní dovádění v bazénu

..
Saša (Alex Lady Bardotte)

.
Před nedávnem jsme také dostali fotky Fida, foceného při tréninku výstavního postoje. Sluší mu to klučinovi jednomu.

.
Fido (Acki Lady Bardotte)