Únor 2011

Dorotka - slaví své třetí narozeniny

14. února 2011 v 15:38 Aktuality
Dnes 14.2.2011 na svatého Valentýna oslavila naše Dorotka krásné třetí narozeniny.
dorotka

5.-6.2. 2011 Duo CACIB Brno - Terezka - Český šampion + 2x BOB

7. února 2011 v 16:46 Aktuality
Výstava v Brně byla svojí účastí rekordní, dle pořadatelů se zde sešlo na 9000 psů.
První den švýcarské honiče posuzoval pan rozhodčí Weron Gregorz (PL) a druhý den Wierzchowska Malgorzata  (PL). Na výstavu byla přihlášená Terezka i Dorotka. Vzhledem k tomu, že Dorotka je na počátku březosti a v těchto dnech je pro ní nejdůležitější psychická pohoda, rozhodla jsem se s ní tedy zůstat doma. Terezka odjela sama v doprovodu našich mladých. Otázka byla, kdo Terezku předvede. Na Brno jela také Iva se svými psy, Akimem a Fellon (CHs. Bencilla) a nabídla mi, že předvede i Terku. Jejich dvoudenní vystoupení přineslo úžasný výsledek. Iva mi Terezku poslala domů s titulem Český šampion a 2x BOB. Díky Ivčo! Její Acki, budoucí otec našich štěňátek, zde rovněž posbíral co se dalo - 2x BOB, 3.místo BIG VI. skupina FCI.
A co naše nastávající mamina Dorotka? Tak s tou jsem si užívala krásné slunečné dny a pozorovala jak s Barunkou dovádějí na zahradě.


Terezka
Terezka - 2x V1, 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB


Terezka
Terezka s Ivou v kruhu


.
Zleva Terezka vpravo Fellon


.
Zleva Pongo Bencilla a v pravo Terezka


.
Acki vom Weinberg


.
Portrét Ackiho


Apache
Dva zápasníci - Pongo a náš Apač


.
Na výstavu se přijela podívat i Amelis (štěňátko od naší Barunky)


Dora
Vpředu Barunka a za ní Dorotka pod pergolou


.
Dorotka 

Těšíme se na štěňátka

1. února 2011 v 17:42 Aktuality
Ano už je to tak, v pátek odpoledne zazvonil telefon s číslem veterinární kliniky LIVE-Litoměřice, kde jsem Dorotce nechala udělat odběry na hodnoty progesteronu a pan doktor Jiří Vomáčka nám sdělil netrpělivě očekávanou zprávu : ,,Zítra je čas odjezdu."
V sobotu 29.1. jsem s Dorotkou nasedla do auta a vydaly jsme se směr Ostrava za jejím vysněným ženichem Acki vom Weinberg. Poté co se nám po příjezdu dostalo vřelého přivítání, jsme si chvíli odpočinuly a pak Iva přivedla toho, na koho se nejvíce čekalo - Akima. V klidné a uvolněné atmosféře došlo během několika málo chvil k zcela přirozenému, klidnému krytí bez jakékoliv pomoci. Dalo se to čekat, vždyť  Acki a Dorotka se velmi dobře znají a správně vycítili pohodovou náladu. Oba v sobě našli velké zalíbení, vyplívající z jejich klidných, přátelských a vyrovnaných povah.
Příroda je mocná čarodějka, ale pokud nám bude nakloněna tak tento nádherný pár přivede po dlouhé době na svět štěňátka z naprosto nepříbuzného rodičovského spojení.
Perfektní exteriér obou rodičů byl prověřen na mnoha výstavách a oba se stali výstavně nejúspěšnějšími bernskými honiči roku 2010 a jsou nositeli titulu Top Dog 2010 za VI.skupinu FCI. Otec štěňátek Acki je úspěšný i pracovně, má vykonané zkoušky BZH.
Zda-li krytí bylo úspěšné se dozvíme za čtyři týdny, kdy půjdu s Dorotkou na sono vyšetření.
Závěrem bych chtěla velmi poděkovat kamarádce Ivaně Herianové (Chs. Bencilla) a její rodině za pohostinnost a příjemně strávený víkend, cítily jsme se jako doma.
Na štěňátka se moc těšíme a o všech novinkách Vás budeme pravidelně informovat.
Další informace najdete v rubrice Štěňata.


Dorotka a Acki
                                  Ich Audrey Lady Dorotte + Ch Acki vom Weinberg