Květen 2011

Štěňátka 8.týden

30. května 2011 v 15:50 Aktuality
Nadešel čas loučení s našimi ušounky. Jejich noví majitelé se po dlouhých dvou měsících konečně dočkali příchodu svých vytoužených štěňátek. Ve středu jako první odjela Bellinda, její páníci mají v plánu jí vést výstavně i lovecky, v pátek se na cestu vydal Bueno, který bude dělat radost dvěma mladým lidem. V neděli si přijeli majitelé pro Binga, jehož hlavním úkolem bude lov divoké zvěře. Jsem moc ráda, že se naše štěňátka dostala do báječných rodin, které se na ně moc těšily. Náš milý Bastien je stále ještě nezadaný. Je to takový smíšek s pohodovou a milou povahou. No a Banditto, to je čistě srdeční záležitost - zůstal s námi.


Sluníčko Bastien

;


Bastien

Portrét Bastienovy hlavinky

Bastien si nahřívá kožíšek

Bastík

Banditto

Banditto v pelíšku

Banditto si vykračuje

Banditto

Banditto odpočívá


Bráškové Bastien a Banditto

Apač pomáhá s výchovou Dorotce


NezbedovéDorotka a její chlapeček Banditto - zdá se mi, že jablko nepadlo daleko od stromu


Začalo to Baruškou a takhle to dopadlo

Štěňata 7.týden a NVP + MVP Litoměřice - Terezka Český grandšampion

23. května 2011 v 17:39
Už z titulku je zřejmé, že slovo nuda u nás nezazní. Celý víkend byl ve znamení smíchu a radosti. Na návštěvu k nám z Ostravy přijely kamarádky Iva a Kamila se svými pesany, neboť se v Litoměřicích konala dvoudenní výstava psů, kde jsme všechny tři předváděly svoje zlatíčka. U nás na zahradě se tak naskytla nebývalá podívaná, když se nám po ní prohánělo a dovádělo třináct pesanů, včetně našich štěňátek. Malí prckové vůbec nebyli zaskočeni z tolika dospěláků a statečně je proháněli. Jak jsem již napsala, Iva měla sebou své psy Fellon a hrdého otce našich štěňátek Akima. Ze štěňátek měla ohromnou radost, svoje rodiče nezapřou. Na výstavě se nám dařilo také skvěle. A jak dopadla Terezka?
1.den : Andrzej Brabletz (PL) - V1, CAC, Národní vítěz, BOB,
2. den : Barbara Larska (PL) - V1, CAC, CACIB, BOB.
Tímto Terezka splnila podmínky pro udělení titulu - Český grandšampion
Následující dny budou ve znamení odchodu našich štěňátek do svých nových rodin. MAjitelé se již těší na prázdniny se svými ušounky. Krásný a milý Bastien je zatím ještě nezadaný a čeká také na tu svojí milující rodinu. Určitě jí také najde, aby mu nebylo smutno po sourozencích. Zde jsou fotky z krásného slunného víkendu.

Bingo
Bellinda prohání faldy Bingovi
Bellinda
Bellinda
Bastien
Bastien
Bueno
Bueno
Terezka, Apač, Bingo
Banditto
Náš Banditto
Rodinné foto : vzadu zleva Dorotka a Acki - rodiče
štěňátka zleva : Bastien, Bueno, Banditto, Bingo, Bellinda
Přehlídka našich krásných pesanů: zleva Terezka, Apač, Dorotka, Akim. Bellinda, Fellon, Bueno
Terezka na výstavě
Terezka se stala Českým grandšampionem

Štěňata 6.týden a MVP Praha - Terezka BOB

15. května 2011 v 13:17 Aktuality
Naše štěňátka mají šestý týden a dnes je čeká první návštěva veterinární ordinace, kde je pan doktor očipuje, poprvé naočkuje a prohlédne. Během týdne jim začneme kompletovat balíčky, které si odnesou do svých nových domovů. Naši malí uličníci jsou velmi šikovní, rychle se naučili chodit na plenu a v miskách nenechají jediný zbytek. I když to v plánu nebylo, doma zůstává Banditto, nevím zda si vybral on nás nebo my jeho, ale přišlo to nějak samo a já najednou věděla že tu musí zůstat. Na svojí milující rodinu čeká už jen poslední štěňátko, velmi milý a kráný pejsek Bastien. Věřím, že i on ty pravé páníky brzy najde.
V sobotu 14.5.2011 jsem odjela s Terezkou na MVP Praha. Posuzoval zde pan rozhodčí Josef Němec a Terezka opět bodovala - V1, CAC, CACIB, BOB. Velkou radost nám připravili majitelé Fida (Acki Lady Bardotte), ročního štěňátka z našeho vrhu A. Vyrostl z něj moc krásný pejsek s milou povahou. Pan rozhodčí Josef Němec byl tak laskav a po skončení výstavy si Fida prohlédl v postoji a v pohybu. Fido se mu líbil a tak jej zřejmě brzy uvidíme na nějaké výstavě. Byl to příjemně strávený den ve společnosti přátel. Nesmím opomenout úspěch otce našich současných štěňátek Ackima (Acki vom Weinberg - Chs. Bencilla), který se zde stal opět vítězem plemene BOB a v závěrečných soutěžích obsadil 5.místo BIG VI. skupiny FCI.


Bastien a BuenoBingo a BuenoBandittoBastienBastienBastienBellindaBellindaBellinda


Terezka při posouzeníTerezka V1, CAC, CACIB, BOB


Mé shledání s FidemFido zkušebně ve výstavním kruhu
Pongo Bencilla, bratranec mojí Terezky


Štěňátka 5.týden

6. května 2011 v 20:23 Aktuality
Další týden utekl ani nevím jak a já si pomalu uvědomuji, že za dva týdny nás budou naše štěňátka opouštět. Jejich noví páníci se už velmi těší, podle toho jak milé dopisy nám píší. Štěňátka jsou jako kuličky, přikrmuji je již 5x denně. Nejkrásnější okamžiky prožíváme v momentě, kdy je vezmeme ven. Čím dál tím více se odvažují do neprobádaných oblastí naší zahrady, ale nejraději pátrají v pergole. Zde je pár fotek z dnešního krásného odpoledne.


BANDITTO - ZADÁN

BUENO - ZADÁN

BINGO - ZADÁN


BASTIEN - VOLNÝBELLINDA - ZADÁNA

Společné


Aprílová štěňátka - Dorotka je maminka

2. května 2011 v 19:22

Štěňátka 4.týden - 30.4.2011
Naši bobánci se mění přímo před očima. Největší ozdoba berňáčků ouška se krásně protahují. Již třikrát denně dostávají štěněcí kašičku, která jim náramně chutná a je to na nich pěkně znát. Dnes jsem se je pokusila vyfotit v postoji a byla jsem překvapena jak jim to šlo. V postoji je znát, že štěňátka nezapřou geny svých úspěšných rodičů Dorotky a Akima.
Bellinda
Banditto
Bastien
Bingo
Bueno
Bellinda a Banditto
Zleva Bastien, Bellinda, Bingo a Bueno
Bastien, Bellinda, Banditto a Bueno

Štěňátka 3.týden
Nejdříve bychom Vám všem chtěli popřát veselé a krásné Velikonoce.
A jak se daří našim štěňátkům? No, je to již veselá kopa. Jakmile mne spatří hned se ke mě hrnou, dovádí, poštěkávají...zkrátka lumpačí. Dnes dostaly první štěněcí kašičku jako příkrm. Malá Bellinda ihned věděla na co má jazýček a než si páni kluci dostatečně vymáchali ušiska a zjistili, že je něco nového k snědku, celou třetinu misky jim zhltla. Jsou úžasní a je s nima velká legrace.
MVP Drážďany - Terezka BOB!
Včera 23.4. jsem si na rychlo odskočila s Terezkou za kopečky na mezinárodní výstavu do Drážďan. Posuzovala zde italská rozhodčí Dr. Orietta Zilli. Terezka se jí velice líbila a paní rozhodčí jí neváhala udělit ocenění nejvyšší - V1, VDH CH, CAC, CACIB, BOB. Do Drážďan se s námi vypravili také tři zástupci bernských honičů z Čech a to Nero Bencilla, Ornelie Bencilla a Benetka Lady Dorotte. I oni si odnesli krásná ocenění a titul.
Fotky z výstavy přidáme co nejdříve.
Bellinda 1


Bellinda 2


Banditto 1


Banditto 2


Bastien 1


Bastien 2


Bingo 1


Bingo 2Bueno 1


Bueno 2

Poprvé venku a první návštěvy
Uplynulý víkend bylo v naší chovatelské stanici živo. Přijeli první budoucí majitelé našich krásných štěňátek. Setkání to byla velmi příjemná. V sobotu k nám zavítal Saša (Alex) štěňátko z vrhu A. Se svými páníky se zúčastnil celorepublikového srazu švýcarských honičů v Mělníce. Prý to byla velmi povedená akce. Majitelé měli radost, neboť Saša získal 3.místo jako nejkrásnější štěně loňských odchovů. V pondělí jsem netrpělivě čekala na příjezd mojí kamarádky Ivy, dalo by se říct lidské babičky našich bobánků. Její nádherný pes Acki (Chs. Bencilla) je totiž pyšným tatínkem našich štěňátek. Iva ze štěňat měla velkou radost, jak jsou vyrovnaní a na svůj věk čiperní a hraví. Dnes jsem také poprvé vzala ušounky ven na sluníčko, což se jim náramně líbilo, jak si nahřívaly svoje kožíšky. Také naše Terezka se poprvé dočkala, že jí Dorotka nechala v blízkosti štěňátek. Byla tak šťastná a po celou dobu focení se od nich nehnula.
Zde je pár nových fotek:


Dorotka, Barunka a Terezka mají plné tlapky práce


Bellinda


Bueno


Bingo

Bastien, Banditto a Bueno


Blíže, první z prava Bellinda, Bastien, Banditto, Bingo a Bueno


Bueno nastavuje čumáček sluníčku


BastienBlíže Banditto za ním Bastien


Iva se svými psími vnoučátky


Saša (Alex Lady Bardotte)

ŠTĚŇÁTKA 2.TÝDEN
Dnes 15.4.2011 jsou našim štěňátkům dva týdny. Dělají nám jen samou radost, jsou čiperní, zdolat bedýnku tam a zpět jim nedělá žádný problém, ve středu jako první prokoukl Banditto a do večera i ostatní sourozenci. Krásně přibývají na váze, jsou to pořádní cvalíci. Jak je tak pozoruji, tak možná za týden je už budu muset přestěhovat do ohrádky, kde budou mít více místa.
Banditto
Bastien
Bingo
Bueno


Bellinda
Za chvíli nás bude plná bedýnka
Dorotka a její mimča


Naše štěňátka z vrhu A zítra 16.4. oslaví své první narozeniny. Posíláme velkou gratulaci a děkujeme jejim majitelům za fotky a veselé zprávičky, které nám v průběhu roku posílali. Hodně štěstí v dalším roce života Vám všem přeje Vaše domovská CHs. Lady Bardotte.

VRH A - 16.4.2010


11.4.2011 - Štěněcí aktuality
Naši malí batulové rostou přímo před očima. Jejich váhy přesáhly 1kg. Aby také ne, kdykoliv se jdu na ně podívat najdu je u mléčného baru. Chtěla jsem pořídit pár samostatných fotek, ale Dorotka se od nich nevzdálí ani při focení, tak jsem vyfotila rodinku pohromadě.
Ušatý Bueno
Vlevo Bastien a vpravo Bingo
Dorotka , Bingo a Banditto
Od předu - Banditto, Bastien, Bueno, Bellinda a Bingo u mléčného baru
Zleva Banditto, Bastien, Bueno, Bellinda, Bingo

7.4.2011
ŠTĚŇÁTKA - 1.TÝDEN
Zítra bude našim štěňátkům jeden týden. Dnes jsem je vážila a jejich váhy se blíží k dvojnásobku váhy porodní. Dělají den ode dne větší pokroky, jejich pohyb již není jen nemotorné plazení, ale občas zkouší jestli je nožičky udrží a přidají i nezdařilý pokus o přískok. Dorotka je z nich celá paf, neustále je přepočítává a oňuchává. Je neuvěřitelné pozorovat Doru, jak nechává druhou naší fenku Barunku seznamovat se s mrňaty. Je to asi tím, že když Barunce bylo osm měsíců přišla k nám Dorotka, které dělala Barunka tak trochu maminku. Holkám krásný vztah zůstal dodnes a neobvykle se tolerují. Za to Terezka může štěňátka pozorovat jen po očku v zákrytu za dveřmi jinak se Dorča dost rozčiluje.
Vyfotit naše mimča není nic lehkého, točí se pořád dokola jako by byla na klíček. Pár fotek se mi přeci jen podařilo vyfotit.
Bellinda
Banditto
Bastien
Bingo
Bueno
Brouček Bellinda
Zleva Bingo, Bellinda, Bueno u maminky
Dorotka je něžná mamina
Vlevo Barunka v jedné bedně s Dorotkou a jejími mrňaty


2.4.2011
A je to tady, máme radostnou zprávu. Včera 1.4.2011 se naše Dorotka (Audrey Lady Dorotte) stala maminkou a Acki vom Weinberg tatínkem pěti krásných štěňátek. Narodila se jedna fenečka a čtyři pejsci. Jsou to Dorotčina první štěňátka a vše zvládla sama bez mé pomoci. Štěňátka jsou zdravá, krásně vybarvená, čilá a stále při chuti. Máme z nich velkou radost a jsme šťastni, že vše dobře dopadlo.
Srdečný pozdrav posíláme tatínkovi Ackimovi a celé chovatelské stanici Bencilla.
Zde jsou první fotky našich broučků :


Bellinda - fenka


Banditto - pejsek
Bastien - pejsekBingo - pejsek


Bueno - pejsek

Dorotka se štěňátkyNaše aprílová štěňátkaRodinka