Červen 2011

Banditto a jeho smečka

30. června 2011 v 11:20 Aktuality
Zítra 1.7. oslaví náš ,,malý" Banditto své malé narozeniny - 3 měsíce.
Každé ráno se nemůžu dočkat co nového se svými zlatíčky prožiji. Jejich revírem je zahrada, jejich tempo je ... Snažím se vypozorovat jak fungují zákony ve smečce, ale naši psi jsou tak svobodní, že nějaká přísná hierarchie zde vážně nefunguje. Nyní je středobodem jejich zájmu Banditto všichni jej protěžují, za nic jej netrestají a vše má dovoleno. Zkrátka si každý den žijí to svoje ,,El Dorádo".


Banditto 3 měsíce, váha 13kg

Banditt

Při západu sluníčka smečka ožívá

To je ale provokace, tři na jednu..

Ale pánové, takhle se zachází s Terezkou ? (Apač a Banditto)

Výběr adepta na honěnou

To se dalo čekat..vybrali si Bandittu


Bojová porada

25.6.2011 MVP Brno - Terezka BOB

29. června 2011 v 11:32 Aktuality
Výstavní sezona je v plném proudu, tentokrát jsem zavítala s Terezkou na MVP Brno. Jako na minulé výstavě nás posuzoval usměvavý pan rozhodčí Petr Řehánek a Terezka si zase vyhopkala ,,Bóbika,,. Zúčastnily se 3 švycké dámy a 6 honičů bernských. Byla to převážně přehlídka nové nastupující generace, nejvíce byla obsazená třída madých. Z ostřílených harcovníků se za švycké honiče ukázale Terezka, Conie a Acki bernský honič (tatínek našeho Banditty).
Radost nám také udělala Amelis (štěně z našeho vrhu A), která se za námi přijela se svojí rodinou podívat.
Zjistila jsem, že Terez na posledních několika výstavách není jaksi ve své kůži. Přeci jen byla zvyklá na přítomnost Dorotky. Asi budu muset příště přibrat nějakého výtečníka z naší zahálčivé ušaté chásky sebou.

Terezka - V1, CAC, CACIB, BOB

Conie a Terezka

Amelis a její Barborka
Bernští honiči

Banditto Lady Bardotte

29. června 2011 v 11:29 BANDITTO
Banditto Lady Bardotte
Datum narození: 1.4. 2011
Otec: CH. Acki vom Weinberg (Světový vítěz)
Matka: ICH. Audrey Lady Dorotte

Banditto se narodil v naší chovatelské stanici a doma také zůstal. Pochází ze zcela nepříbuzného spojení, vyjímečného páru, co se rodokmenu i nádherného exteriéru týče. Zatím je v období růstu, ale již dnes je zřejmé, že své rodiče nezapře. Má velmi krásně modelovanou hlavu s dobře nasazeným dlouhým uchem. Jako pes má skvělou povahu, je přátelský, živý a zdravě sebevědomý.Výstavní úspěchy:
6 x VN 1Rodokmen


Barunka - čtvrté narozeniny

21. června 2011 v 16:25 Aktuality
Včera 20.6. naše Baruška oslavila se svojí smečkou své krásné čtvrté narozeniny.
V odpoledních hodinách také odjelo naše štěňátko Bastien se svojí novou rodinou. Ze všech štěňat bude bydlet nám nejlblíže a smutno mu určitě také nebude, protože doma na něj čekal nový psí kamarád zlatý retrívr. Foto z nového domova brzy přidáme.

Naše Baruška


Banditta je zkrátka pan pes - doposud se nikdo z našich ušounů dobrovolně na houpačku neodvážil, ale Banditto jen tak přišel, vyskočil a s blaženým výrazem se rošťácky pohupoval

Banditto a Bastien

16. června 2011 v 18:30 Aktuality
Zítra je našim klukům 11.týdnů. Bastienovi pomalu připravujeme věci na cestu do nového domova, včetně jeho pelíšku, to aby se mu tolik nestýskalo. V pondělí jej tedy čeká velký den.
Náš Banditto, tak to už je kus psa, váží přes 11 kilo. To má po mamince Dorotce, co týden to kilo. Ve všem jí je tak neuvěřitelně podobný - jeho kukuč, povaha, chuť k jídlu, pohyby, zkrátka celý ,,Doroťák".
Bastík je povahou i vzhledem více po tatínkovi Akimovi, je to velký mazel s lišáckým kukučem a s každým je hned kamarád.
Banditto u oploceného jezírka, poslední dobou to bylo pro kluky jak magnet

První fotka, kdy Banditto vydržel pár sekund v klidu

Bastien 11.týdnů

Bastien


Mamina Dorotka


Výchovná lekce

Terezka, Bastien a Banditto


Apač již dávno není štěně, ale štěněcí hrátky si ujít nenechá

Jak se daří našim štěňátkům

9. června 2011 v 17:55 Aktuality
Ze všeho nejdřívě začnu naším Bastienem. Jeho start do života zkomplikoval bolestivý úraz. Již 10 dní musí nosit fixační náhubek a dalších 10 dní jej nesundá. Bastík má obdivuhodnou povahu, vše snáší velmi klidně, s jídlem nemá žádný problém, s ostatními řádí jako by nic. Jeho noví pánící na něj již netrpělivě čekají, ale do nového domova odejde až bude zcela zdráv. A naše trojka- Bellinda, Bingo a Bueno ti se velmi rychle zabydleli a z milých dopisů, které od majitelů dostáváme je spokojenost na obou stranách. No a náš Banditto? Tak ten se snad ani jinak jmenovat nemohl. Je to prostě lotr a místo toho abych jej vychovávala já, pokouší se on vychovat mě, rychle zjistil, že jeho nevinně smutný pohled dokáže zázraky, ale jakmile podřimuje nebo je zaměstnán něčím hodně neodkladným v tu chvíli rázem zapomíná, kdo mu nosí baštu a začně zlostně nadávat. Nakonec to malý zbojník stejně vzdá, je dost mazaný na to, aby si to semnou rozházel.


Banditto 10.týdnů

Banditto

Banditto

Bastien pod neustálou kontrolou Terezky

Bastien

Bastien

Bráškové

Nejraději si kluci hrají s Apačem

Apač, Banditto a Terezka


Bingo se svojí Terezkou v novém domověPohodář Bueno v novém domově

4.6.2011 . NVP Klatovy

5. června 2011 v 11:54 Aktuality
Na výstavu jsem odjížděla s velkým sebezapřením, původně jsem odjet ani nechtěla. V úterý došlo k nešťastné události - zranil se náš malý Bastien. Jeho léčba bude trvat asi 14 dní. Dnes už vím, že je vše na dobré cestě, Bastík je velký bojovník a již dovádí jako by mu nic nebylo.
I když jsme na výstavě uspěli, nebylo to pro mne v tu chvíli tak důležité.
Posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Petr Řehánek
Terezka : V1, CAC, Národní vítěz, BOB
Apač : V1, CAJC, BOJTerezka a Apač