Září 2011

Bastien a Bingo

28. září 2011 v 13:15 Aktuality
Dorotčiným štěňátkům bude 1.10. půl roku. Od majitelů Bastiena a Binga nám přišly potěšující zprávy a hezké fotky za něž děkujeme. Kluci vyrostli do krásy, vypadají již jako dospěláci.
Bastien žije se svojí rodinou v domě se zahradou a denně mu dělá společnost několik pejsků, převážně zlatých retrívrů. Má se moc dobře, je to miláček rodiny.
Bingo strávil léto na chalupě a jeho hlavním programem byl výcvik poslušnosti, kterou zvládá velmi dobře. Majitelům dělá samou radost.
Zde je pár fotek :


Bastien


Bastien a jeho zlatá parta


Bastien - půl roku


Vodomilové pokoušejí Bastíka


Bingo alias Brit

17.9.2011 NVP Brno - Terezka 1.místo BIG !

18. září 2011 v 15:17 Aktuality
Výstavní den začal jako obvykle - brzy ráno vstát, kafíčko, probudit ušaté spáče, nasměrovat kamarádku navigaci a hurá na výstaviště.
A přece tak jiný. Předvedlo se 10 bernských honičů a 2 švyčtí. Posuzovala paní rozhodčí Věra Dvořáková. Jako první do kruhu nastoupil Banditto. Na paní rozhodčí udělal velký dojem a na konci posuzování řekla: ,,To je úžasňák, nemám slov." Poté přišla na řadu Dorotka, trochu se nám holka spravila a do posudku dostala - ve výborné výživné kondici. Svůj titul CAC si ale odnesla. Nakonec přišla velká chvíle pro Terezku. Já jsem tu holku rezatou najednou ani nepoznávala. V postoji stála jako socha, snad ani nedýchala a v běhu letěla jako vítr. Byl z toho vítěz plemene BOB a čekalo nás finále. Předvedení v pohybu střídalo postoje a Terezka sklízela velký potlesk. Přišlo vyhlášení vítězů a najednou jsem zjistila. že stupínek s číslem 1. je volný , čekal na nás. Díky Terezce jsem zažila překrásný výstavní zážitek, který bych přála všem.
Výsledky:
Banditto - VN1
Dorotka - V1, CAC
Terezka - V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKÚ, BOB, 1.místo BIG VI.skupina FCI


Banditto v postoji


Banditto v běhuDorotka v postoji


Dorotka v pohybu


Paní rozhodčí Věra Dvořáková při posuzování Terezky


Terezka v postoji


Terezka v pohybu o Národního vítěze


Terezka o BOB


Závěrečné soutěže, užší výběr ( Terezka vlevo)


Naše zlato Terezka 1.místo BIG

Klubová výstava Litomyšl 2011 - Dorotka Český grand šampion !

11. září 2011 v 12:53 Aktuality
Výstavu posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Otakar Vondrouš. Jeho posuzování bylo velmi profesionální a spravedlivé. Při hodnocení psů v jednotlivých třídách vždy nahlas pro vystavující i publikum zdůvodnil vítězství toho či onoho psa. Úkol lehký neměl, představilo se mu celkem 44 švýcarských honičů z toho 34 bernských, 1 jurský, 2 luzernští a 7 švyckých. Po výstavě ještě následovala bonitace, na kterou byla přihlášena naše Terezka, prošla bez chyby, tudíž je odedneška chovná fena.
Co se samotných výstavních výsledků týče jedním slovem- radost. Největší dík opět patří Dorotce, která bez zaváhání vyhrála třídu šampionů a tím se zároveň stala Českým grand šampionem. Šikulka Banditta následuje své úspěšné rodiče Dorotku a Ackima (Klubový vítěz 2011), z výstavy si odnesl diplom se známkou Velmi nadějný 1. No a Terezka -ta se panu rozhodčímu velmi líbila, ale opět při předvedení v pohybu zaváhala a tak si odnesla res. CAC. Radost nám také udělala Bellinda sestřička Banditty, která se rovněž předvedla ve třídě štěňat a získala Velmi nadějná 2. Z Bellindy vyrostlo rozkošné kvítko z čertovy zahrádky, její temperament je neuvěřitelný. Děkujeme majitelům za prezentaci.
Na výstavě panovala přátelská atmosféra, byl to báječný výstavní den.
Výsledky: Banditta - VN1
Dorotka - V1, Vítěz třídy vítězů, CAC
Terezka - V2, res.CAC
Zde je několik našich fotek, postupně přidáme odkazy na fotogalerie ostatních vystavujích, kde si budete moci prohlédnout všechny psy, kteří se výstavy zúčastnili.
Odkaz na foto zde.


Dorotte Lady Alison - matka naší Dorotky a babička Banditty. Stále ve skělé kondici.


Naše rodinka - zleva Bellinda, Banditto a maminka Dorotka


Bellinda


Před výstavním kruhem - Bellinda vpravo


Banditto


Banditto v postoji

Vlevo Dorotka o Vítěze třídy


Dorotčin vítězný běh - Dorotka vpravo


Terezka v postoji, třída vítězů


Terezka v pohybu


Naši vítězové Banditto s maminkou Dorotkou - jako vejce vejci